Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Německo
Berlín
Slovensko
Bratislava
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Německo
Slovensko
Instalace/výměna sifonu u umyvadla

Instalace/výměna sifonu u umyvadla

Tuto službu máme pro všechny
z 480 Kč

Mezi běžné domácí opravy jistě patří i montáž dřezového sifonu, kterou šikovný domácí kutil zpravidla zvládne za pár minut. Poradíme vám jak na to, aby vám odpadní voda nekomplikovala život!

Dejte pozor na pořádnou přípravu

Montáž dřezového sifonu nejčastěji lidé řeší při zařizování nové kuchyně, případně kdy sifon i přes výměnu těsnění protéká. Jak na výměnu sifonu u dřezu, umyvadla nebo ve sprchové vaničce či vany vám nastíníme v následujících řádcích.

Jak na montáž sifonu u dřezu?

Montáž dřezového sifonu je prakticky stejná jako v případě umyvadla a jedná se o nejjednodušší výměnu i montáž. I tak v ní však lidé tápou. To ukazuje každodenní hledanost dotazu „montáž sifonu dřez“.

Nejprve si nachystejte potřebné nářadí jako je gumový zvon, pilka na kov, pilník, hasák, skládací metr, nůž a tužka. Kromě toho si zkontrolujte, zda máte veškerý potřebný materiál, kam patří odtoková a přepadová souprava, HT trubky a kolena, vazelína a těsnicí tmel. Nyní smontujte celý sifon, následně je spojte s HT trubkou, kterou si uřízněte na potřebnou délku mezi sifonem a odpadním potrubím.

Poté je potřeba nasadit sítko zátkového uzávěru do odpadního otvoru dřezu, kterou musíte podložit těsnicí šňůrou. Šroubem spojte spodní díl ventilu s horním dílem. Přepadová trubka je v dodávce spojená s ventilem a můžete nastavit potřebnou výšku. Přepadový́ ventil připevněte k přepadovému otvoru dřezu. Do spodního dílu ventilu nyní nasaďte přepadovou trubku. Převlečnou matici pevně utáhněte.

Jak na montáž dalšího sifonů v domácnosti?

Montáž sifonu ke sprchové vaničce je podobná. V případě, že je vanička mělká, je nutné zde použít ventil s trubkovým stojanem, v případě hlubokých sprchových vaniček si pak připravte odpadovou soupravu s řetízkem nebo excentrickou odpadovou soupravou. Dále postupujte dle návodu výrobce sifonu. Montáž sifonu vany je pak podobná jako v případě montáže dřezového sifonu. Pozor při montáži všech sifonů nikdy nezapomínejte na instalaci těsnění!Řemeslník poskytující instalatérské služby má za chvíli hotovo!

Pokud si na montáž sifonu netroufáte, nemusíte do vyhledávače zadávat „montáž sifonu dřez“ a obraťte se na nás. Za chvilku bude hotovo, a to jen za pár korun! Nevěříte? Tak se pojďte přesvědčit!