Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy
Vyčistíme troubu

Vyčistíme troubu

Tuto službu máme pro všechny
z 255 Kč
Vyčistíme troubu

Asi každý ví, že naprosto je nejlepší je provádět čištění trouby po každém pečení, ale na druhou stranu málokdo to dělá. Vždyť mnoho lidí si sotva najde čas si něco dobrého upéct, natož pak pokaždé zdlouhavě uklízet. V dnešní době mají sice moderní trouby řadu různých čistících programů, ale ani tak to není úplně bez námahy, a navíc to nenápadně ukrajuje další váš čas.

Jak na to, abyste při čištění trouby dosáhli toho nejlepšího výsledku?

Rozhodně je vhodné využít některého z čistících programů trouby, nejrozšířenější je v současné době katalytické čištění trouby. Ačkoli se nejedná o nijak složitou proceduru, zabere vám nějaký ten čas, protože to chvíli trvá, a navíc se katalytické čištění nepostará o všechny součásti trouby.

Než spustíte vlastní katalytické čištění trouby, je nutné z trouby vyjmout všechny rošty a podpěry, které by mohly být čištěním poškozeny. Následně zvolte program katalytického čištění. Po jeho skončení počkejte až trouba vychladne a následně ji vytřete pouze vlhkým hadříkem bez chemických prostředků. V případě potřeby postup opakujte.

Jak funguje katalytické čištění trouby?

Katalytické čištění funguje na principu vypálení nečistot. Vnitřek trouby je vybaven speciálním porézním povrchem, který dokáže v průběhu pečení vtáhnout odpařenou mastnotu přímo do sebe, čím ji odstraní. Následné vypálení je tak vhodné především pro odstranění přebytečných větších nečistot, přeci jen drobné nehody se při pečení a vaření stávají i těm nejzkušenějším.

Z výše uvedeného je tak zřejmé, že katalytické čištění trouby má za úkol udržet troubu stále čistotou, protože se vypečený tuk nemá kde usazovat.

Jak vyčistit troubu, pokud nemá katalytické čištění?

V případě, že vaše trouba tímto programem nedisponuje, stačí troubu zapnout na 250 °C po dobu 60 minut. Následně ji opět nechat zchladnout a vytřít vlhkým hadříkem.

Ačkoli zní toto čištění velmi jednoduše, zabere vám dost času, a to nejen protože musíte čekat, než trouba vychladne, ale i jistý čas a námahu musíte věnovat i umývání roštů a podpěr. Ty přeci jen musíte ručně vydrhnout postaru.

Nemáte na čištění trouby čas? Nejste si jistí jak správně na to? Svěřte tento úkol profesionálům! Obrátit se můžete třeba na úklidové služby CleanWhale., která se řadí mezi nejlépe hodnocené firmy v oblasti úklidu domácností, kanceláří, komerčních prostor, ale i vyklízení bytů. Jejich zaměstnanci se o postarají o to, aby vaše trouba zase zářila čistotou. Díky tomu budou vaše pokrmy opět voňavé a správně upečené!