Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy

Potřebuje váš oblíbený koberec vyčistit? Máme pár tipů jak na to!

Koberce patří k velmi oblíbeným podlahovým krytinám. Není divu, když mají mnoho užitných vlastností, jež lidé v domácnostech, kancelářích, ale i komerčních prostorech ocení. Určitou slabostí je však údržba koberce, která se může zdát snadná, dokud jej není potřeba vyčistit, především od velmi odolných fleků. Navíc je velmi důležité se vyvarovat řady chyb, které mohou kobercová vlákna nenávratně poškodit. Jak tedy na čištění koberců?

Nejprve se na čištění koberce musíte řádně připravit

Abyste si ušetřili čas i námahu, je vhodné si vše předem připravit. Hodit se určitě bude výkonný vysavač, kvalitní přípravek na čištění koberců a v některých případech i kartáč. Pokud se rozhodnete pro chemické čištění, které je všeobecně nejoblíbenější je nutné mít vhodný vysavač s kartáči či jiný přístroj pro toto čištění koberců, ale i ten nejlepší prostředek na čištění koberců.

Když máte vše připraveno, je nutné koberec pořádně vysát od všech sypkých nečistot, mezi které patří i prach. Abyste dostali prach i z těch nejhlubších vláken je potřeba, aby byl váš vysavač výkonný a disponoval správnými nástavci. Jen tak je zaručený opravdu efektivní výsledek vašeho snažení.

Než na koberec zvolený přípravek na čištění koberců nanesete vyzkoušejte jej na místě, které není vidět, třeba za nábytkem. Ne zřídka se stává, že prostředek na čištění koberců může nepříznivě reagovat a vlákna třeba odbarvit. Vyhněte se flekům uprostřed místnosti, kvůli kterým byste pak museli koberec vyměnit.

Následně zapracujte čistící prostředek dle návodu do koberce a nechte působit. Po době působení koberec vysajte a postup dle potřeby opakujte. Při větším znečištění počítejte s tím, že koberec budete opravdu čistit několikrát, což zabere opravdu mnoho času a bude to namáhavé.

Svěřte čištění koberce profesionálům!

Pokud svěříte péči o své koberce profesionálům, získáte nejen jistotu, že zvolí ten nejlepší prostředek na čištění koberců, ale hlavně, že výsledek bude ten nejlepší možný. Vy si ušetříte nejen námahu, ale hlavně čas, který můžete věnovat svým blízkým nebo restům v práci.

Vyzkoušet můžete třeba úklidovou firmu CleanWhale, která má velmi dobré reference od zákazníků. Díky bohatým zkušenostem, kteří zaměstnanci společnosti CleanWhale mají budou vaše koberce opět ozdobou interiéru! Zákazníci této úklidové firmy si cení především jejich individuální přístup ke každému úklidu, diskrétnost a spolehlivost. Kromě čištění koberců pak nabízejí široké portfolio úklidových služeb, tak se na ně skočte podívat. Třeba takové mytí oken nebo žehlení bývá otravné, tak proč ho nenechat na někom jiném!