Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy

Perfektní profesionální úklid

Každá žena touží po perfektním úklidu, který bude opravdu bez jediné chybičky. Ve skutečnosti se ale představy o tom, jak přesně by takový úklid měl vypadat, často liší nejen v myšlenkách hospodyněk, ale dokonce i uklízecích agentur. Pokud jste se rozhodli dopřát si alespoň občas opravdu dokonalý úklid profesionály, nespokojte se s polovičatou prací a trvejte na konkrétních bodech, které by měly být splněny!

Zaměřme se dnes na standartní úklid, který doma provádíme zhruba jedenkrát za týden či dva. Vypustíme proto mytí oken, smýčení kuchyňské linky či úklid skříní a zaměříme se čistě na činnosti, která je nutné dělat minimálně co čtrnáct dní, abychom žili v čistém a příjemném prostoru.

Úklid podlah a podlahových krytin jako základ

Naprostým a neoddiskutovatelným základem je mytí podlah a vysávání koberců. Ať už se jedná o dlažbu, plovoucí podlahy či dřevěné podlahy, rozhodně je nutná mokrá varianta mytí minimálně co deset dní, pokud mezitím pravidelně vysáváme. Zaměstnanci profesionální uklízecí agentury to ví a vždy navíc ještě před samotným vytíráním podlahy pečlivě vysají, čímž je zbaví největších nečistot. Až poté se pouští do samotného mokrého mytí, kdy je nezbytné použít vhodný čistící prostředek. Dřevěné podlahy vyžadují zcela jinou péči než například podlahy vinylové. Mimochodem veškeré čistící prostředky v odpovídající kvalitě, a dokonce i samotné spotřebiče by měl mít uklízeč vlastní.

Prach nesmí zůstat nikde

Po kvalitním úklidu by navíc nikde neměl zůstat prach. Co se týče poliček, pracovních stolů nebo okenních parapetů, je to samozřejmostí. Mnoho uklízečů ale zapomíná na další důležitá místa, jako jsou podlahové lišty, zábradlí, sokly, futra či jídelní židle. Ano, úplně všechny otevřené plochy by po perfektním úklidu měly být zcela bez prachu. Někdy není nutné všechna místa otírat mokrým hadrem a postačí pouhý kvalitní vysavač.  

Urovnání věcí

Uklízeč nesmí zasahovat do vaší domácí organizace, přerovnávat vám skříňky či měnit rozmístění věcí, na druhou stranu by měl zjevně rozházené a neurovnané věci srovnat. Příkladem jsou rozházené boty, neposkládané oblečení či věci na policích. Hlavní pravidlo je uklidit, ale nezpůsobit zmatek a narušení osobních zvyků.

Vynesení odpadkových košů

Naprostým základem je pak vynesení všech odpadkových košů v domácnosti a případně i vyložení košů novými igelitovými sáčky. S tím se samozřejmě pojí, že by uklízeč měl sesbírat a vyhodit veškeré odpadky v místnostech, mohou to být krabice od jídel, plechovky od pití, různé další obaly či zmuchlané a zjevně nepotřebné papíry. Na druhou stranu, pokud uklízeč nad něčím váha, vždy by se měl majitelů domácnosti zeptat, zdali je daná věc opravdu určena k vyhození.

Koupelna a kuchyně jako běžná součást úklidu

V tomto bodu úklidu je domluva s uklízecími agenturami většinou nejpalčivější, protože se očekává, že majitel nenechá prostor v extrémně špatném stavu, například v kuchyni nebude deset dní staré špinavé nádobí a v koupelně vana zanesená vlasy. Nicméně i tady trvejte na dokonalém otření prachu, vyleštění zrcadel či kachliček. Při nadměrném znečištění si mohou uklízecí firmy účtovat příplatek.