Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy

Mytí oken v těhotenství

Před každou těhotnou ženou vyvstává otázka, jaké domácí činnosti zvládne sama a které bude muset přesunout na partnera, širší rodinu či třeba na uklízecí agenturu. Mnohé činnosti lze zvládnout poměrně snadno, některé je ale dobré nejen z důvodu náročnosti, ale i z důvodů bezpečnostních delegovat. Schopnost zvládat úkony spojené s úklidem navíc úzce souvisí se stádiem těhotenství. 

Fáze těhotenství a domácí práce

První trimestr je obdobím, kdy na ženě ještě většinou neuvidíte žádné fyzické změny, což je často mylně vykládáno tak, že je vlastně žena schopná běžného fungování. Opak je pravdou, protože právě první měsíce těhotenství jsou často těmi nejnáročnějšími. Těhotné ženy pociťují velikou únavu, nevolnost a vyčerpání. Většinou nejsou schopné zvládat domácí práce, potřebují více hodin spánku a hodně času pro odpočinek. 

Druhý trimestr bývá mnohými ženami popisován jako nejpohodovější. Fyzicky už sice pociťují změny, ale ne v takové míře, aby je nějak zásadně omezovaly v pohybu. Nevolnosti přešly a nekončící únava taky. V tomto období je proto dobré vrhnout se na větší úklid před příchodem nového člena rodiny.

Třetí trimestr většinou v ženách vzbuzuje potřebu zajistit rodinné hnízdo a z pravidla to vyústí ve velký úklidy, malování či dokonce přestavby. Nicméně v tomto období už by na úklid žena rozhodně neměla být sama a i všechny další fyzické činnosti musí provádět někdo jiný, a to zejména v posledních týdnech těhotenství.

Mytí oken je nebezpečné od začátku

Jisté činnosti jsou nicméně rizikové prakticky po celou dobu těhotenství. Typickém příklad je mytí oken, které sice fyzicky není nějak zásadně náročné, ale často vyžaduje lezení po štaflích, nepřirozené natahování a vůbec spoustu krkolomných a nebezpečných pozic vyloženě volajících po pádu, který by mohl mít velmi tragické následky. 

Druhým nepříjemným rizikem je možnost nachlazení. Pokud se například pustíte do mytí oken v chladných dnech, je poměrně vysoká pravděpodobnost, že nastydnete z průvanů, ledového vzduchu či střídání teplot. A chřipka či rýma není v těhotenství rozhodně nic příjemného.

Nechte mytí oken na profesionálech

Pravdou ale je, že mnohé nastávající mámy, chtějí mít domov dokonale připravený na příchod novorozence, protože dobře vědí, že prvních několik měsíců půjde úklid stranou. Proto právě mytí oken bývá před blížícím se termínem porodu na pořadu dne. 

Co to ale zkusit jinak a objednat si na tuto pro těhotné ženy nevhodnou a náročnou činnost uklízecí agenturu? Rozhodně se nemusíte bát ani přemrštěné ceny. Mnohé uklízecí agentury vám ještě před začátkem dokážou přesně spočítat konečnou cenu a vy tak nebudete ničím překvapení. Například úklidová agentura Cleanwhale na svém webu nabízí detailní popis toho, jak si cenu spočítat sám, většinou se odvíjí ne od odpracovaných hodin, ale množství umytých oken. Platit pak můžete až po úklidu, a to buď kartou nebo v hotovosti.