Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy

Koupelna je místem, kde náš den začíná i končí. Věnujte jí proto patřičnou péči!

Pořádný úklid koupelny sice nepatří mezi oblíbené činnosti, ale je velmi důležitý. Právě koupelna je hned po kuchyni místem, které by mělo být opravdu čisté. Přeci jen se jedná o místo, které se hravě může stát semeništěm různých bakterií, plísní a škůdců. Ačkoli není potřeba dělat komplexní úklid koupelny každý den, aspoň párkrát do měsíce se mu prostě nevyhnete. Jak se s tímto úklidem poprat co nejefektivněji?

Uplatněte známá pravidla pro úklid

Ať už uklízíte koupelnu, kuchyň nebo některý z pokojů, vždy byste měli začít od shora dolů a odzadu dopředu. Což znamená, že nejprve byste měli věnovat pozornost stropům a osvětlení, následně stěnám a nábytku a až nakonec podlahám.

V případě koupelny tak nejprve očistěte strop od případných nečistot jako jsou například pavučiny a pak přejděte ke stěnám. Jestliže máte moderní koupelnu, kde stále vévodí trendům keramické obklady umyjte je, a to včetně spár. Právě čištění spár v koupelně patří k velmi náročným činnostem, jež se často minou účinkem.

Jak na čištění spár v koupelně?

Spáry mezi kachličkami v koupelně bývají vystaveny nejen velkému množství nečistot, ale především párám. Ty pak umožňují nečistotám, aby se snadněji usadili i na svislých plochách. Navíc zde může vznikat i vodní kámen, který se následně velmi špatně odstraňuje.

Pro čištění spár nejen v koupelně najdete řadu různých babských rad na internetu, můžete tak zkoušet osvědčené recepty s octem, jedlou sodou či citrónem, ale pracnému drhnutí se ani tak zpravidla nevyhnete.

V drogérii pak seženete různé prostředky na čištění spár, ale než je všechny vyzkoušíte utratíte nemalé peníze. Vhodnou pomocí mohou být úklidové služby, které si můžete najmout právě na pořádný úklid koupelny. Ti si pak se zanešenými spárami hravě poradí!

Pozor při úklidu sprchového koutu

Ani čištění sprchového koutu nemusí jít podle vašich představ, kromě toho, že zde opět čistíte spáry, je potřeba se poprat třeba i se silikonem, na kterém se usadily nečistoty a vodní kámen. Nemluvě pak o složitém rozebírání některých odpadů. Čištění sprchového koutu vám tak může dát pěkně zabrat. I na to si však můžete najmout profesionály, kteří budou s jeho čištěním díky profesionálním přípravkům a strojům s prací rychle hotovi.

Zkuste se podívat na nabídku úklidu od společnosti CleanWhale, která se těší velké oblíbenosti u svých zákazníků. Jejich klienti si pochvalují především individuální přístup ke každému úklidu, vysokou profesionalitu, přehlednost ceníků, dodržování termínů a maximální diskrétnost. Kromě úklidu koupelen nabízí samozřejmě úklid celého bytu, žehlení či mytí oken, z jejich nabídky si prostě vybere každý.