Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy

Jarní úklid nechte na profesionálech

S příchodem jara často do života nepřichází jen sluneční paprsky, hezké počasí a těšení se na rozkvetlé stromy. Mnohým ženám zároveň v mysli vytane potřeba pořádného úklidu, jimž by měly novou část roku přivítat. Proto je jaro nejen krásným voňavým obdobím, ale v myslích hospodyněk také velkým strašákem a spouštěčem špatné nálady. Letos to ale nedopusťte a zodpovědnost za jarní úklid vložte zcela do rukou profesionálů!

Jak by měl vypadat jarní úklid?

V prvé řadě by měl být opravdu komplexní a na nic by se nemělo zapomenout. Polovičatý jarní úklid vám většinou neudělá radost a v hlavě zanechá stále myšlenku, že ta či ona činnost na vás ještě čeká, protože jste vše neudělali pořádně a hned. 

Většina hospodyněk začíná od čištění oken po zimním období. Krom naleštění oken je potřeba umýt i okenní rámy a venkovní parapety. Nános prachu po zimě bývá nečekaně velký a často je potřeba okna umýt dokonce dvakrát.

Pokračovat by se mělo k vymetení všech koutů na stěnách a poté plynule přejít k podlahám a kobercům. Párkrát do roka je dobré i tuto činnost udělat pečlivěji, tedy vytřít podlahy i pod a za nábytkem. Koberce je pak dobré nechat vyčistit pořádně mokrým čištěním. Utření prachu i z nedostupných míst je samozřejmost. 

S jarním úklidem by se mělo pojit také pořádné vysmýčení kuchyňské linky a všech kuchyňských spotřebičů, jako je lednice, mikrovlnná trouba, digestoř či myčka. Veškeré kuchyňské skříňky je potřeba vyklidit, utřít prach a zase uklidit.

Zprovoznit je také nutné venkovní plochy domu či bytu, čímž je myšlen úklid terasy či balkónu, což může po dlouhé zimě znamenat rovněž hned několik hodin náročného úklidu.

Na koho jarní úklid delegovat?

A teď ruku na srdce. Kdo by zvládl takový rozsáhlý úklid v každodenním shonu? Starosti o děti, práce, nákupy a vaření. To je jen velmi malý výčet ženských povinností, které jsou často neslučitelné s nějakým volným časem. Není proto nic snazšího a rozumnějšího než alespoň náročný jarní úklid přenechat úklidové firmě. 

Za doporučení stojí například úklidová firma Cleanwhale, která nabízí veškeré své služby po celé Praze. Její velkou výhodou je opravdu vysoká časová flexibilita, takže si můžete čas a den úklidu vybírat přesně podle potřeby. Populární je úklid v době nepřítomnosti majitelů, který absolutně nenaruší chod vaší domácnosti. Snadno si připlatíte vyzvednutí a zpětné doručení klíčů na vámi zvolenou adresu, takže uklízeč se za vámi staví například do zaměstnání.

V Cleanwhale navíc mohou v případě velmi prostorného bytu a velké náročnosti úklidu poslat do domácnosti klidně hned několik lidí, aby byl i velký jarní úklid hotový v odpovídajícím čase a nějak vás neomezovala příliš dlouhá přítomnost uklízečů. Co se týče konkrétních služeb, zaplatit si můžete prakticky cokoliv, ať už se jedná o čištění oken, úklid terasy nebo třeba utření prachu v kuchyňských skříňkách.