Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy

Jak umýt okna, aby opět zářila čistotou? Chce to pořádnou přípravu nebo pomoc profesionála!

Mytí oken patří mezi jednu z nejméně oblíbených úklidových činností. Je tomu tak nejen pro její fyzickou náročnost, ale i nejisté výsledky. Velmi často se totiž na umytých oknech objeví nevzhledné čmouhy a následná frustrace je pak pochopitelná. Chcete vědět, jak umýt okna, aby byl výsledek dokonalý? Tak věnujte pozornost následujícím řádkům.

Výsledek je závislý i na aktuálním počasí

Každý, kdo už okna párkrát umýval ví, že ideální počasí pro jejich mytí je, když je pod mrakem a neprší. V případě, že by bylo příliš teplo a slunečno se může stát, že vám voda nebo čistící prostředek budou přímo zasychat pod rukami. Navíc se okno může příliš lesknout a vy tak nemáte nejmenší šanci odhalit nepěkné šmouhy včas.

V zimě pak není vhodné ani sněžení, ale ani přílišný mráz. Zejména z vnější strany mohou být okna příliš studená a voda by pak na nich mohla rychle přimrzat. Navíc se můžete velice rychle nachladit a kvůli mytí oken pak strávit pár dní v posteli. Mytí oken

Z ohledu na bezpečnost se nedoporučuje mytí oken ani ve větrném počasí, zejména v případech, kdy máte výklopná okna, se může při větším poryvu větru stát, že pojistka povolí a okno vás praští.

Profesionálové to díky profesionálním pomůckám a prostředkům poradí s každou nepřízní počasí a výsledek tak bude vždy dokonalý. Než abyste si brali v práci volno na mytí oken nebo obětovali příjemný výlet s vašimi blízkými je vhodné se obrátit na některou z úklidových firem. Budete jistě překvapeni, že profesionální umytí oken zase až tolik nestojí.

Pozor i na správný postup mytí oken

Když se většina lidí rozhodne umývat okna, věnuje pozornost především těm částem, které jsou vidět. Samozřejmě nechcete, aby vás kolemjdoucí nebo sousedi pomlouvali. Mnohem důležitější je však věnovat patřičnou péči rámům, a to v místech, které vlastně vidět nejsou.

Nejprve odstraňte z rámu všechny hrubé nečistoty jako je mrtvý hmyz, kousky listí apod. Následně vyčistěte odtokové kanálky v rámech, aby mohly i nadále odvádět přebytečnou vlhkost a vám tak do oken nezatékalo. Pak můžete přikročit k vlastnímu mytí okenních rámu, žaluzií, pokud jsou jimi okna vybaveny a teprve na závěr pak umyjte i skla.

Profesionálové opravdu vědí, jak umýt okna, aby byl výsledek perfektní, tak si to vyzkoušejte třeba u úklidové služby CleanWhale. Kromě mytí oken nabízí tato úklidová firma širokou škálu služeb, z níž si vybere opravdu každý zákazník. Od pravidelného úklidu domácnosti až po komplexní vyklízení domů a bytů nabízí CleanWhale prvotřídní služby. Zákazníci této uklízecí firmy si cení především individuálního přístupu, který neovlivňuje profesionalitu služeb.