Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy

Jak probíhají profesionální úklidové práce?

Chcete si domů poprvé pozvat agenturu na úklid, ale tak trochu tápete, co vlastně od služby očekávat a jak to všechno probíhá? Seznámíme vás s celým procesem od objednávky, stanovení ceny až po samotný úklid a jeho placení. V každém případě je potřeba už na začátek zdůraznit, že se vůbec není, čeho bát. Dobře zvolená úklidová agentura nabízí služby na velmi profesionální úrovni, komunikace je milá a přátelská a konečný pocit v dokonale uklizeném bytě skvělý! 

Výběr úklidové agentury

Pro začátek zkuste do googlu zadat „úklidové práce Praha“ a udělat si představu o agenturách v okolí. Pokud nemáte žádné osobní doporučení od kamarádů či známých, můžete si zkusit vyhledat reference na internetu. Zkuste raději zvolit agenturu s delší historií a množstvím spokojených zákazníků než nějakou neznámou začínající firmu. Zkuste pak do agentury zavolat a většinou už po prvních minutách hovoru budete mít nějaký první dojem. Nicméně konečný úsudek si můžete udělat až po prvním úklidu.

Ptejte se na cenu a co obsahuje

Ještě před nástupem uklízeče by měla být jasně stanovená cena úklidu, která se odvíjí od velikosti bytu a rozsahu úklidu. Standartní úklid zpravidla zahrnuje mytí podlah a otření veškerých ploch, srovnání věcí a bot, mytí koupelny, chodby a kuchyně. K tomu je většinou možné připlatit různé služby navíc, jako je mytí oken nebo čištění sedaček a koberců. Cena jednotlivých položek se přičítá většinou ještě navíc k základní sazbě za běžný úklid. Dejte si pozor na agentury, které pracují s hodinovou sazbou úklidu, většinou je to méně výhodné. Předem si vždy vyjasněte jednotlivé úkony, aby pak nedošlo k nedorozumění.

Domluvte si termín

Dalším krokem je domluva termínu. Při prvním úklidu je z pravidla dobré, abyste byt uklízečům ukázali a vysvětlily třeba různá specifika, poté jim můžete předat klíče a vydat se do kavárny nebo na nákup. Mnoho agentur je ale velmi zběhlých a flexibilních a pro klíče si klidně dojede i za vámi třeba do zaměstnání a na stejnou adresu vám je po dokončení prací zase vrátí. Tato služba je někdy zpoplatněna navíc, ale rozhodně se vyplatí. Úklid totiž vůbec nezasahuje do vašeho běžného života.

Platba za úklid

Placení úklidových prací probíhá většinou až po jejich ukončení. Například uklízecí agentura Clenawhale nabízí možnost placení hotově ale i platební kartou. Je tedy jen na vás, jaký postup zvolíte.

Jste spokojeni? Objednejte se úklid pravidelně!

Pokud jste s agenturou spokojeni a víte, že budete chtít jejich služeb využívat pravidelně, dejte jim to vědět. Naprostá většina agentur nabízí pří pravidelném úklidu výrazné slevy, které mohou šetřit váš rozpočet.

Líbilo by se vám v podobné agentuře pracovat?

Pokud vás zaujal popis úklid domácnosti i jako potencionální zaměstnaní, neváhejte si na internetu vyhledat „práce úklid Praha“ a najít si férového zaměstnavatele v této oblasti. Práce je to příjemná, protože si můžete sami nastavit rozvrh práce, u úklidu můžete poslouchat hudbu či podcasty a vždy dopředu víte, kolik přesně vyděláte!