Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy
Umyjeme mikrovlnnou troubu

Umyjeme mikrovlnnou troubu

Tuto službu máme pro všechny
z 120 Kč

Mikrovlnná trouba dnes asi nechybí v žádné domácnosti, vždyť i na pracovištích se jedná v současné době o předmět, který zaměstnanci považují za nezbytnost. Díky mikrovlnné troubě každý den ušetříte nejen svůj čas, ale i na elektrické energii, protože ohřev v mikrovlnce je energeticky úspornější než v klasické troubě či na plotně. O mikrovlnnou troubu je však potřeba se správně starat, a především ji pravidelně čistit. Potřeba to je nejen z estetického důvodu, ale i jako prevenci zápachu, prodloužení její životnosti, a hlavně kvůli možnému výskytu škodlivých mikroorganismů.

Jak na správné čištění mikrovlnky?

Než se pustíte do vlastního čištění mikrovlnky, je důležité si zvolit vhodnou metodu. Buďto můžete čistit mikrovlnou troubu klasicky ručně nebo za použití páry. V prvním případě je potřeba mikrovlnku odpojit od elektrické sítě a následně vyjmout otočný skleněný talíř, včetně plastových dílů pod ním. Tyto části můžete klasicky umýt v dřezu s běžným saponátem na nádobí.

Nyní se můžete začít věnovat vnitřním stěnám mikrovlnné trouby, pokud jsou jen mírně znečištěné můžete použít speciální sprej na čištění mikrovlnky nebo vlhký hadřík. Existují i osvědčené typy našich babiček, které na úklid mikrovlnné trouby doporučují použít jedlou sodu, citrón či ocet.

V případě, že je trouba silně znečištěná, což se při chvilce nepozornosti může hravě stát, můžete zkusit horkou vodu s octem. Mnohem vhodnější však bude již výše zmíněný speciální sprej na čištění mikrovlnky, který však nesmíte použít na průduchy.

Následně můžete mikrovlnou troubu otřít od nečistot zvenčí. K tomu vám opět postačí vlhký hadřík a běžně dostupné čistící prostředky. Zpozornět musíte v případě, že má vaše mikrovlnná trouba povrchovou úpravu proti ulpívání otisků prstů. Tu byste mohli s běžnými čistícími prostředky nenávratně poškodit. Vhodný čistící prostředek koupíte nejen v drogerii, ale i v kvalitním elektru.

Nechce se vám do čištění mikrovlnky? Nevadí, nechte to na profesionálech!

Ačkoli zpravidla nepatří čištění mikrovlnky do standardního úklidu domácnosti, u vybraných úklidových společností si jej k úklidu můžete za drobný doplatek přiobjednat. Stejně tak to můžete udělat s žehlením, mytím oken nebo čištěním trouby.

Vyzkoušejte úklidovou službu CleanWhale, která nabízí úklid domácnosti, společných prostor, kanceláří, komerčních prostor či vyklízení bytů a domů. Jejich pracovníci si poradí téměř se vším. Zákazníci společnosti CleanWhale si cení především individuálního přístupu zaměstnanců ke každému úklidu, a to i při zachování maximální diskrétnosti a spolehlivosti.