Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Německo
Berlín
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Německo

Ceník mytí oken

Minimálně jednou za tři až čtyři měsíce je dobré v celé domácnosti umýt veškerá okna, pokud nechcete na svět koukat přes nános prachu a špíny. Matky malých dětí se většinou věnují leštění oken ještě mnohem častěji. Mnozí z nás tuto činnost nemají zrovna v lásce, ale nikdy je nenapadlo, že ji mohou snadno delegovat. Cena mytí oken Praha přitom není nějak vysoká a nabízí jí mnohé uklízecí agentury. Pojďme se podívat na to, proč byste zrovna vy měli tuto službu využít.

Mytí oken šetří čas

Umýt okenní plochy, okenní rámy, vnitřní a vnější parapety, a ještě sklo dokonale vyleštit je práce opravdu na dlouhou dobu. Pokud navíc máte v domě oken opravdu hodně, může to být práce klidně na celý den. V mnohých bytech a domech je navíc značné množství francouzských oken či zasklených teras. Takové mytí pak ani sami za den nezvládnete. Uklízecí firmy jsou profesionální, jejich uklízeči se činnosti věnují každý den a jsou schopni značné množství oken zvládnout za pár hodin. A pokud máte oken opravdu hodně, můžete poprosit, zdali by na místo nepozvali uklízeče dva.

Hodinová sazba mytí oken není vysoká

Nemusíte se bát ani přemrštěné ceny. Mnohé uklízecí agentury vám ještě před začátkem dokážou přesně spočítat konečnou cenu a vy tak nebudete ničím překvapení. Například úklidová agentura Cleanwhale na svém webu nabízí detailní popis toho, jak si cenu spočítat i sám, většinou se odvíjí ne od času, ale od množství umytých oken. Platit pak můžete až po úklidu, a to buď kartou nebo v hotovosti.

Profesionální mytí je často lepší

Čistič oken s odsáváním, ověřené čistící prostředky, teleskopické nástavce, a hlavně roky zkušeností a praxe. To jsou hlavní výhody profesionálních uklízecích agentur. Výsledkem jsou dokonale vyleštěná okna, a to i taková, k nímž se vám osobně velmi špatně dostávalo. Některé věci zkrátka profesionálové zvládnou lépe než vy sami.

Mytí oken můžete spojit s dalším úklidem

Pokud se už rozhodnete pozvat profesionální firmu, zvažte, jestli služeb nevyužít i jinak. Spoustu firem například nabízí čištění čalouněného nábytku a koberců, pečlivý úklid kuchyňské linky nebo třeba úklid celého balkónu nebo terasy. Pokud jste stále nepřišli na chuť běžnému pravidelnému úklidu profesionály, ulehčete si aspoň tyto méně časté nárazové činnosti.

Jak často a kdy okna umývat?

Nedá se pro všechny domácnosti definovat četnost mytí oken v rámci například jednoho rohu. Velmi totiž záleží na poloze vašeho bydlení. Pokud bydlíte u prašné silnice či přímo ve městě, znečištění skleněných tabulí může být větší než někde na vesnici či v přírodě. Na druhou stranu na znečištění se mohou podílet i kvetoucí stromy a pyl. Častější mytí vyžadují také okna střešní, která bývají zanesena častěji a intenzivněji.

Jednoduchou radou je, že by se okna určitě měla umýt s koncem zimy a přicházejícím jarem. Správně hospodyně by pak měly zajistit mytí oken minimálně jednou v průběhu léta a pak ještě v průběhu vánočního úklidu. Minimálně tři velká mytí oken za rok jsou tedy naprostý základ.