Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
+420 910 922 400
Call center working hours: pondělí až sobota, 8:00 to 18:00. After 18:00, you can write to us via messengers
Darovat úklid Darovat úklid
Call center working hours: pondělí až sobota, 8:00 to 18:00. After 18:00, you can write to us via messengers
Call center working hours: pondělí až sobota, 8:00 to 18:00. After 18:00, you can write to us via messengers
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy

Úklid společných prostor je předmětem mnoha sousedských svárů! Nestresujte se s úklidem chodby

Pokud bydlíte v bytovém domě, pravděpodobně jste již museli řešit, jak na úklid společných prostor. Někdo má to štěstí, že se se svými sousedy dohodne rychle a snadno, a hlavně, že tato domluva skutečně funguje v mnoha případech se to však neobejde bez hádek a opakovaných schůzí. Jak se dohodnout na úklidu společných prostor, aniž byste se museli se sousedy nahánět?

Rozpis úklidu chodby by měl být přesný a vždy viditelný

Základem správného sousedského fungování v oblasti úklidu společných prostor, kam patří chodba a schodiště je podrobný rozpis úklidu chodby, který bude obsahovat nejen data, ale i to, co k úklidu patří. V opačném případě se může stát, že jeden soused bude umývat podlahy, otírat prach z parapetu u okna a jiný pouze zamete podlahu. Na internetu najdete řadu praktických vzorů, jak rozpis udělat, stačí zadat dotaz „rozpis uklidu chodby“. Stáhněte si některou šablonu, vyplňte a nezapomeňte informovat sousedy.

Existují i moderní způsoby, jak si úklid chodby pohlídat

Mnoha lidem už v dnešní době papírové rozpisy nic neříkají, velmi často však upírají svůj zrak do mobilního telefonu. To je jedním z důvodů, proč vznikly různé aplikace, které mohou fungovat jako skvělé To do listy, a to i s notifikacemi, abyste na nic nezapomněli. Máte tak řadu moderních nástrojů pro vytvoření elektronického rozpisu úklidu chodby.

Zkuste si zadat do vyhledávače nebo platformy pro stahování aplikací dotaz „aplikace na uklid chodby“. Jistě budete příjemně překvapeni, co vše můžete použít.

Chodbu nemusíte uklízet vy či vaši sousedi, můžete se spolehnout na profesionály

V mnoha případech se sousedé nedohodnou na frekvenci uklízení chodby či obsahu vlastního úklidu. Navíc si stěžují i na nedostatek času. Můžete se tak dohodnout, že úklid bude provádět jedna určitá osoba z vás, která dostane za úklid finanční odměnu, případně se obrátit na profesionály. Právě profesionální úklid od nezúčastněné osoby pak bývá velmi oblíbenou volbou.

O úklid chodby či kompletních společných prostor se za vás může postarat řada úklidových společností, mezi jejichž nabízené služby patří úklid společných prostor. Zkuste si zadat jednoduchý dotaz „uklid chodby“ a uvidíte z jak širokého portfolia úklidových firem si můžete vybírat.

U mnohých navíc zjistíte dostupnost termínů a ceny za službu předem, díky čemuž máte čas se s dalšími sousedy dohodnout. Když si pak zvolíte službu jako pravidelnou, můžete získat zajímavé slevy v řádu i několika desítek procent. Vyplatí se tedy poptat úklidovou firmu na delší časový horizont.

Objednejte si úklid bytu
Hodnotit tento článek
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Nejnovější příspěvky