Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha Brno
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Slovensko
Bratislava
Spojené státy
New York
Darovat úklid Darovat úklid
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Slovensko
Spojené státy

Jak vyčistit hodně špinavý koberec?

Koberce musí v komerčních prostorech, ale i domácnostech snášet leccos. Zejména na živých, výrazně světlých nebo naopak velmi tmavých kobercích jsou pak nečistoty či skvrny výrazně vidět. Jak vrátit i hodně zatěžovaným a znečištěným kobercům jejich původní vzhled?

Stačí o ně správně a pravidelně pečovat. Níže vám přinášíme několik zajímavých tipů, jak vyčistit koberec a věřte, že ne vždy je potřebná nějaká agresivní chemie. Stačí se podívat i na tipy našich babiček.

Jak vyčistit koberec

Nejlepší variantou je pravidelná péče, která se sestává z pravidelného vysávání, ale i odstraňování případných fleků a jiných odolných znečištění. Obecně se udává, že byste koberce i bez viditelného znečištění měli čistit jednou za dva roky. Pokud máte doma malé děti, alergiky či domácí mazlíčky je potřeba se věnovat čištění koberců aspoň jednou za půl roku. Pokud váš koberec dostává zabrat ještě více, věnujte se čištění jednou měsíčně.

Samozřejmě, že výše uvedená rada spíše zachycuje ideální stav, který našim časovým možnostem zcela neodpovídá. To dokazuje i četnost dotazů, jež dostáváme na téma, jak vyčistit hodně špinavý koberec nebo čím vyčistit koberec, když je hodně špinavý.

Jak na silně znečištěné koberce

V případě silně znečištěných koberců už s běžným suchým čistěním většinou nepochodíte a je potřeba se poohlédnout po něčem účinnějším. Vhodné je se pustit do čištění koberce za pomoci parního vysavače nebo výkonného tepovače. Pokud ani jedno doma nemáte, nevadí jsou tu i další způsoby a spoustu z toho co bude potřeba, má většina z nás doma.

Jak vyčistit koberec jedlou sodou?

Jedlá soda je skvělým pomocníkem s domácím úklidem. Pokud potřebujete z koberce nebo čalouněného nábytku odstranit nepříjemný pach, stačí jen plochu posypat jedlou sodou a nechat ji působit přes noc. Ráno koberec či pohovku vysajte a nepříjemný zápach bude jistě pryč.

Dalším příkladem, kdy je možné jedlou sodu použít k čištění koberce je plošné čištění od nečistot v tomto případě, smíchejte jedlou sodu s octem v poměru 1:1 a následně dořeďte vodou do konzistence jemné pasty. Tuto pastu zapracujte do koberce kartáčem, nechte přes noc působit a vysajte.

V případě, že potřebujete odstranit jen určitý flek, posypte místo jednou sodou, následně postříkejte horkou vodou a nechte několik hodin působit. Následně místo vysajte.

Čištění koberce a babské rady

Podle skliku a adwords hledají, jak vyčistit koberec babské rady stovky lidí měsíčně. To ukazuje na skutečnost, že řada lidí hledá způsob čištění koberce, aniž by musela sáhnout po různých chemických prostředcích. Přeci jen se zpravidla jedná o osvědčené způsoby, jak za pár korun dosáhnout skvělých výsledků.

Objednat čištění koberců
Hodnotit tento článek
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Nejnovější příspěvky
Jak postupovat, jestli potřebujete stěhování v Praze

Jak postupovat, jestli potřebujete stěhování v Praze️

CleanWhale.cz je vaším bezpečným partnerem pro stěhování ve městě Praha. S našimi profesionálními službami můžete očekávat efektivní a šetrné přesuny za přijatelné ceny. Naše zkušené týmy stěhováků se postarají o všechny detaily, od balení po přepravu, ať už se jedná o menší nebo větší předměty. Stěhování s námi znamená bezstarostný a pohodlný proces pro vás. Můžete se spolehnout na naši profesionální a pečlivou péči o váš majetek. Nechte nás, abychom váš přesun z Prahy provedli s maximální bezpečností a efektivitou. Kontaktujte nás ještě dnes pro cenovou nabídku a zajistěte si svůj bezpečný a spolehlivý přesun s CleanWhale.cz
Stěhování Levné v Praze a Okolí

Stěhování Levné v Praze a Okolí️

Hledáte spolehlivé stěhování v Praze? Naše stěhovací služby nabízí kompletní a profesionální řešení za výhodné ceny. S CleanWhale.cz můžete mít jistotu, že váš majetek bude pečlivě a bezpečně přesunut na nové místo. Nebuďte zatížení stresujícím stěhováním. Spolehněte se na naše profesionální služby a užijte si bezstarostné a hladké přesunutí vašeho majetku. Navštivte naši webovou stránku CleanWhale.cz ještě dnes, kde můžete rychle a jednoduše objednat stěhování během pár minut.  
Profesionální úklid domácnosti v Praze

Profesionální úklid domácnosti v Praze️

Potřebujete profesionální jednorázový úklid bytu v Praze? CleanWhale.cz nabízí špičkové služby generálního úklidu bytu za konkurenceschopné ceny. S naším zkušeným týmem a moderním vybavením zajistíme, že váš byt bude zářit čistotou a svěžestí.  S našimi profesionálními úklidovými službami v Praze máte jistotu čistoty a pořádku ve vaší domácnosti. Nabízíme širokou škálu služeb, včetně úklidu bytů, domů a kanceláří, za konkurenceschopné ceny. Navštivte náš web a získejte online nabídku na úklid domácnosti v Praze ještě dnes!