Close
Vyber jazyk
Praha Praha
Česko
Praha
Bělorusko
Minsk
Ukrajina
Kyjev
Lotyšsko
Riga
Německo
Berlín
Slovensko
Bratislava
+420 910 922 400
Call center working hours: pondělí až sobota, 8:00 to 18:00. After 18:00, you can write to us via messengers
Darovat úklid Darovat úklid
Call center working hours: pondělí až sobota, 8:00 to 18:00. After 18:00, you can write to us via messengers
Call center working hours: pondělí až sobota, 8:00 to 18:00. After 18:00, you can write to us via messengers
Darovat úklid Darovat úklid
Česko
Bělorusko
Ukrajina
Lotyšsko
Německo
Slovensko

I v průmyslových halách je potřeba udržovat pořádek. Jak zvolit vhodné čištění průmyslových hal?

V mnoha odvětvích průmyslové výroby dochází k výraznému znečištění průmyslových hal, ať už se jedná o prach nebo mastnotu, která se při zpracovávání různých materiálů uvolňuje. Aby však bylo ochráněno lidské zdraví a zachována funkčnost strojů je potřeba tyto nečistoty pravidelně odstraňovat, a to nejen z podlahy, ale i stěn a stropů průmyslových hal.

Jak se tedy provádí komplexní, a hlavně profesionální čištění hal?

Při čištění hal se rozlišuje, zda se jedná o čištění stěn a stropů, halové konstrukce nebo podlah. V případě čištění stěn a stropů se pak konkrétněji jedná o kompletní čištění opláštění průmyslových hal, které může být prováděno zevnitř i zvenku. U halové konstrukce pak jde nejen o její čištění, ale i odprášení a u podlah je kromě hloubkového čištění často nabízena i její revitalizace.

Čištění stěn a stropů u průmyslových hal

Při profesionálním čištění hal se v případě čištění vnitřní konstrukce vždy pracuje se suchým čištění, kdy je na stěny a stropy nanesen profesionální chemický prostředek, jež se odstraňuje ručně za pomoci hadrů. Mokré čištění není možné v interiérech použít, aby nedošlo k poškození vybavení výrobní haly. V případě silného znečištění je možné v některých případech čistit stěny horkou párou, nesmí však být ohrožena produkce, obalové materiály, a hlavně drahé průmyslové vybavení.

Z vnější strany pak probíhá čištění průmyslových hal klasicky mokrou cestou. Nejprve je nanesen speciální čistící prostředek, a ten je následně oplachován vapkou s regulovatelným tlakem.

V případě, že se nejedná o konstrukci z trapézových či plastových dílců, ale o klasickou zděnou jsou stěny nejprve profesionálně odprášeny za pomoci výkonných prachových vysavačů a následně mohou být znovu natřeny.

Čištění halové konstrukce

Při čištění halové konstrukce je nutné se zaměřit především na její odprášení. Při tomto kroku je nutné použít správné vybavení, aby nedošlo k zvíření prachu. Následně už je postup stejný jako v případě čištění stopů a stěn. Hloubkové čištění a revitalizace podlahy

Díky použití výkonných strojů a specializované chemie je možné z podlah odstranit mnoho odolných skvrn, vhodná chemie totiž dokáže vytáhnout veškerou špínu a mastnotu i z těch nejhlubších vrstev podlahy. Navíc si tito profesionálové z úklidových služeb poradí i s mnoha vrstvami starých nátěrů či stopami od pneumatik vysokozdvižných vozíků. Pokud svěříte čištění průmyslové haly profesionálům může podlaha v hale vypadat téměř jako nová, a to během jednoho jediného dne!

Objednat úklid bytu
Hodnotit tento článek
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Rate 1
Nejnovější příspěvky na blogu